Patnos Rehberim Patnos BAL

Uyarı

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 962

Gazeteciler Toplumun Beklentilerini Yansıtır

Ekrem Çelebi Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Ak Parti Ağrı Milletvekili www.patnosrehberim.com

AK Parti Ağrı Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ekrem Çelebi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çelebi mesajında; Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler dedi.

Basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi gerektiğini vurgulayan Çelebi : “Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden, yaşadığımız toplumla birlikte dünyadaki gelişmeleri bizlere ulaştıran gazetecilerin çalışma ve sosyal haklarının korunması, daha iyi imkanlara ulaştırılması da aynı oranda önem taşımaktadır.

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan gazetecilerimizin, demokrasimizin gelişmesi, birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesi noktasında, her zaman yapıcı bir rol üstleneceğine inanıyor. Bu düşünceler eşliğinde ilimizin gelişmesine, tanınmasına katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm yazılı ve görsel alanda çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Tıklanma 3105 defa

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ